Wyprawa w Tatry

Emilia Cuch

W Lotniczej Akademii Wojskowej działa kilkanaście kół zainteresowań, wśród nich jest  Akademicki Klub „Husar”, który zrzesza studentów wojskowych i cywilnych – pasjonatów gór. Sprzyja nie tylko poprawie kondycji fizycznej i doskonaleniu umiejętności wspinaczki wysokogórskiej, ale również budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich.

Pod koniec września klub zorganizował wyprawę w Tatry, w której uczestniczyło 8 osób. Wszyscy wykazali się świetną kondycją - w ciągu zaledwie 4 dni pokonali ponad 95 km i zdobyli 8 szczytów.

Podczas pobytu do studentów dołączył Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk. Wspólnie wyruszyli z Kuźnic przez Czarny Staw Gąsienicowy na Zawrat 2158 m.n.p.m. i Kozi Wierch 2291 m.n.p.m. – zejście przez Dolinę Pięciu Stawów. Orla Perć uchodzi za najtrudniejszą i najniebezpieczniejszą część Tatr.

Pasja do gór to cudowna sprawa, a dzielnie jej z innymi sprawia, że czerpiemy z niej jeszcze więcej przyjemności. Serdecznie dziękujemy Panu Generałowi za poświęcony nam czas i towarzystwo – podkreślał st. kpr. pchor. Mateusz Arseniuk.

Piękna jesienna pogoda sprzyjała podjętemu wyzwaniu. Plan wyprawy został zrealizowany w całości i na długo zostanie w pamięci jej uczestników.