Podchorążowie na żołnierskiej Wigilii z Parą Prezydencką

Agnieszka Kossowska

 

- Chciałem wam podziękować za cały ten rok oddanej służby ojczyźnie – mówił Prezydent Andrzej Duda na przedświątecznym spotkaniu z żołnierzami w Warszawie. W żołnierskiej Wigilii Prezydentowi RP towarzyszyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Prezydent podziękował żołnierzom za służbę ojczyźnie, za gotowość do obrony granic Rzeczypospolitej i pomocy współobywatelom, a także za gotowość do niesienia bezpieczeństwa innym krajom. 

Prezydent życzył wszystkim szczęśliwych świąt oraz "jak najlepszej służby w 2018 r.". Wyraził też nadzieję, że w roku stulecia odzyskania niepodległości polskie wojsko zostanie "w szczególny sposób docenione".

Bo przecież nie kto inny, lecz polscy żołnierze – legioniści, a później ponadmilionowa polska armia ‒ odzyskali ojczyznę po 123 latach zaborów, a później obronili ją i wywalczyli jej granice. Więc jest to rok dla polskiego wojska absolutnie szczególny i mam nadzieję, że w tym właśnie roku 100-lecia niepodległości polskie wojsko zostanie także w szczególny sposób docenione – podkreślił Prezydent.

 

Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami